Bramy segmentowe przemysłowe

http://www.asystem.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/9776051.jpglink
http://www.asystem.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/5514922.jpglink
http://www.asystem.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/9711423.jpglink
http://www.asystem.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/3481074.jpglink
http://www.asystem.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/3639025.jpglink

W naszym asortymencie znalazły się rozwiązania skierowane nie tylko dla domów i budownictwa mieszkaniowego, ale również dla innych sektorów.

Szczelne zamknięcie obiektów komercyjnych, hal warsztatowych, magazynowych, stacji diagnostycznych i serwisowych odbywa się dzięki odpowiednio wykonanym i zamontowanym bramom segmentowym przemysłowym. Tak jak inne systemy odpowiedzialne za bezpieczeństwo i hermetyczność obiektów – tak i nasze rozwiązania pozwalają chronić budynek przed czynnikami pogodowymi, jak i potencjalną ingerencją mechaniczną. Ich atutem jest również wspaniała konstrukcja, która pozwolą zachować najwyższe parametry izolacyjne (dotyczy to zarówno izolacji akustycznej, jak i termicznej, która jest niezwykle ważna szczególnie dla budynków ogrzewanych).

Proponowane przez nas modele bram przemysłowych montuje się za otworem światła bramy. Taka technika umożliwia zachowanie maksymalnej przestrzeni i przejezdności przed budynkiem. Na funkcjonalność tych systemów mają wpływ również inne czynniki – m.in. wertykalny sposób otwierania. Dzięki temu, iż zabezpieczenie jest podnoszone do góry (otwieranie) lub opuszczane w dół (zamykanie) – nie wymaga ono zagospodarowania dodatkowego, niezbędnego obszaru (w przypadku instalacji otwieranych horyzontalnie może to np. ograniczyć ruch pojazdów znajdujących się w pobliżu).

W naszej ofercie znajdą Państwo bramy przemysłowe segmentowe dostępne w różnych rozmiarach – zarówno tych standardowych, jak i nietypowych, w pełni dopasowanych do indywidualnych potrzeb Klientów. Dotyczy to również kierunku prowadzenia – nie musi być ono równoległe do podłoża, ale zgodnie z konstrukcją budynku – może być ukośne, w pełni dopasowane do kąta nachylenia dachu.

Oprócz doskonałych parametrów izolacyjnych (przenikalność ciepła naszych systemów wynosi zaledwie THP 40) nasze produkty wyróżniają się także ponadprzeciętną trwałością. Zawdzięczają ją przede wszystkim stosownie przygotowanemu płaszczowi wykonanemu z dwuściennych segmentów z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo o grubości 40 mm i wysokości 730 lub 488 mm – w zależności od Państwa potrzeb.

Zatroszczyliśmy się również o to, aby nasze rozwiązania były w pełni ekologiczne, nieszkodliwe dla środowiska. Zapewnia to substancja wypełniająca wnętrze bram przemysłowych segmentowych, czyli pianka poliuretanowa (tworzywo bezfreonowe).

Zastosowanie systemu sprężyn skrętnych pozwoliło nam na stworzenie konstrukcji, które w codziennym użytkowaniu nie sprawiają jakichkolwiek problemów. Ich podnoszenie lub zamykanie nie wymaga nakładów sił, ani wsparcia dodatkowymi instalacjami. Jednak na specjalne życzenie Klienta jesteśmy w stanie zastosować nowoczesny i funkcjonalny napęd elektryczny.

W obrębie indywidualnie dobranych, dodatkowych elementów znajdują się także drzwi lub okna – polecane szczególnie w takich obiektach jak warsztaty samochodowe, czy myjnie. Muszą być jednak spełnione następujące warunki:

a) szerokość bramy w której będą instalowane drzwi przejściowe mieści się w przedziale 2500 < B < 5000 mm

b) wysokość bramy przekracza H > 2400 mm.

Ostateczny efekt końcowy może zostać pomalowany na wybrany przez Państwa kolor RAL.
altSchemat bramy segmentowej

Rodzaje bram

Bramy segmentowe przeznaczone są do stosowania w budownictwie przemysłowym. Służą do zamknięcia hal przemysłach, myjni samochodowych, stacji diagnostycznych i serwisowych. Głównymi zaletami bram segmentowych jest: dobra izolacja cieplna, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów utrzymania obiektu, ochrona akustyczna, ochrona przed nieproszonymi gośćmi i wandalizmem, wyższy standard budynku oraz możliwość zastosowania ich zarówno do nowych jak i już istniejących budynków.

Montaż bram odbywa się za otworem światła bramy, co sprawia, że zachowana jest maksymalna szerokość wjazdu i jednocześnie brama nie zajmuje przestrzeni bezpośrednio przed budynkiem. Otwieranie i zamykanie bramy odbywa się w pionie.

Wykorzystanie podczas produkcji najnowszych technologii i myśli konstruktorskich umożliwia dostosowanie prowadzenia bramy do indywidualnych potrzeb klienta od prowadzenia niskiego poprzez standardowe, wysokie do prowadzenia pionowego włącznie. Istnieje również możliwość zastosowania prowadzenia skośnego uwzględniającego pochyłość dachu lub stropu. Dzięki niskiej przenikalności cieplnej bramy segmentowe znajdują zastosowanie przy zamknięciu ogrzewanych obiektów.

Pancerz bramy zbudowany jest z paneli o grubości 40 mm z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo. Również cały osprzęt bramy, za wyjątkiem sprężyn skrętnych, wykonany jest z blachy ocynkowanej. Segmenty bramy wypełnione są bezfreonową, nieszkodliwą dla środowiska pianką poliuretanową, co wraz z systemem uszczelek zapewnia doskonale zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi. Taka konstrukcja sprawia, że brama jest stabilna, wytrzymała oraz posiada wysokie walory izolacyjne. Ciężar bramy równoważony jest za pomoc, systemu sprężyn skrętnych. Rozwiązanie takie umożliwia podnoszenie bramy bez dużego wysiłku. Sprzężenie sprężyn z walem napędowym unosi pancerz bramy za pomocą kół linowych.

Pancerz bramy umożliwia wbudowanie dodatkowych elementów bramy takich jak okna czy drzwi. Montaż okien może mieć miejsce w każdym panelu bramy pod warunkiem zachowania jego całej wysokości (w przypadku dostosowania bramy do otworu bramowego może zachodzić potrzeba obniżenia wysokości panela górnego lub dolnego) a ich ilość uzależniona jest od szerokości pancerza bramowego.

Dla podniesienia komfortu użytkowania istnieje możliwość zamontowania napędów elektrycznych. Bramy mogą być lakierowane na życzenie Klienta na dowolny kolor RAL.

 

Informacje ogólne

Bramy segmentowe przemysłowe przeznaczone są do użytku zarówno w budynkach mieszkalnych i przemysłowych z przeznaczeniem do częstego używania.

UWAGA!

Montaż bram w pomieszczeniach o podwyższonym ryzyku korozji tj. składów plonów rolnych lub substancji chemicznych, suszarnie, myjnie – wymagają indywidualnych ustaleń technicznych!

Bramy segmentowe przemysłowe zapewniają wysoki komfort obsługi dzięki zastosowaniu równoważących ciężar bramy sprężyn skrętnych. Stanowią doskonały sposób na izolację termiczną, akustyczną pomieszczeń. Brama uszczelniona jest na całym obwodzie. Wszystkie bramy standardowo otwierane ręcznie można wyposażyć w napęd elektryczny z różnorodną elektroniką sterowniczą lub przekładnię łańcuchową.

Konstrukcja bramy

Pancerz z paneli stalowych

W wykonaniu standardowym pancerz bramy wykonany jest z paneli o wysokości 500 lub 610 mm z blach ocynkowanych ogniowo, powlekanych lakierem poliestrowym i wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową. Panel grubości 40 m. Wszystkie panele stalowe zakończone są okuciami z blachy ocynkowanej.

 

Przeszklenia aluminiowe

Panel stalowy można zastąpić przeszkleniem aluminiowym wypełnionym podwójną szybą akrylową. Wymiary wysokości przeszkleń: 500 i 610 mm. Ilość podziałów (liczba okien) podana jest w tabeli cenowej.

 
UWAGA!

W przypadku wbudowania drzwi serwisowych lub specyficznych wymiarów bramy – wysokość przeszkleń oraz ich podział może ulec zmianie!

Przeszklenia aluminiowe są wytwarzane z profili aluminiowych zimnych! Podczas użytkowania przeszklenia mogą ulegać parowaniu i roszeniu z uwagi na różnicę temperatur. Nie jest to wada wyrobu — akryl jest substancją przepuszczalną dla pary wodnej.

Okna typu SANDWICH

W pancerzach bramy można wbudować okna typu SANDWICH w ramce z PCV. Przeszklone są podwójną szybą akrylową.

 
 
Sugerowana liczba okien w zależności od szerokości bramy podana jest w tabeli cennikowej.

Drzwi serwisowe

W pancerz bramy można wbudować przejściowe drzwi serwisowe. Wykonane są standardowo na środku bramy wzdłuż pionowej osi symetrii o wymiarach 850 x 1950 (+ / - 100mm).

 
UWAGA!

Drzwi serwisowe wykonane są od wysokości bramy 2500 mm. Maksymalna szerokość bramy z drzwiami serwisowymi 4500 mm.

Drzwi serwisowe

W przypadku kiedy w bramie są instalowane przeszklenia aluminiowe w których wbudowane są drzwi serwisowe — ich położenie w stosunku do osi symetrii uzależnione jest od ilości szyb w przeszkleniach. Ilość szyb parzysta — drzwi przesunięte względem osi, ilość szyb nieparzysta — drzwi instalowane na środku bramy. W przypadku zastosowania przeszkleń aluminiowych — wymiary drzwi uzależnione są od parametrów technicznych danej bramy (szerokość, ilość przeszkleń itp.) - wymiar jest ustalany w momencie przygotowania technologicznego.

 
Drzwi serwisowe mogą być wykonane jako lewe bądź prawe. Określenie rodzaju drzwi w zamówieniu odbywa się według widoku od wewnątrz pomieszczenia.
 
UWAGA!

Nie zaleca się instalowania bram o ciemnych kolorach w miejscach silnie nasłonecznionych (od strony południowej), może to prowadzić do odkształceń pancerza bramy! Przetarcia na panelach w miejscach styku z uszczelką są wynikiem naturalnego zużycia i nie stanowią podstawy reklamacji!

Konstrukcja nośna bramy

Wykonana jest z elementów stalowych ocynkowanych. Wielkość oraz kształt elementów nośnych jest uzależniona od rodzaju prowadzenia. W bocznych ościeżnicach zainstalowane są uszczelki gumowe. Dla zrównoważenia ciężaru bramy stosowane są sprężyny skrętne – w standardzie o wytrzymałości 25 000 cykli pracy.

Parametry bram przemysłowych

Parametry montażowe

 
UWAGA!

Bramy przemysłowe opadają w świetle wjazdu o ok. 200 mm.

Bramy o wymiarach przekraczających 6 000 mm x 6 000 mm dla prowadzenia standardowego lub 4 500 mm x 4 500 mm dla innych prowadzeń wymagają indywidualnych ustaleń.

B szerokość otworu bramowego
H wysokość otworu bramowego
h wysokość nadproża
W wymiar węgarków
E wolna przestrzeń w obszarze zabudowy
 • Prowadzenie standardowe stosuje się przy nadprożu od 420 do 600 mm.
 • Minimalne nadproże umożliwiające zamontowanie bramy segmentowej (bez konieczności zmniejszania światła otworu) h = 220 mm (prowadzenie przy niskim nadprożu).
 • Wymagana głębokość pomieszczenia E = H + 540 mm. Przy montażu wału napędowego z tyłu E = H + 790 mm.
 • Wielkość W 1 i W 2 uzależnione są od rodzaju montażu (np. niskie nadproże) oraz rodzaju napędu.

Brama z przetłoczeniem poziomym

 • panele wykonane z blachy ocynkowanej ogniowo,
 • wypełnienie paneli pianką poliuretanową (bezfreonową) o grubości 40 mm,
 • faktura zewnętrzna: przetłoczenie poziome,
 • kolor zewnętrzny: biało-szary (RAL 9002), brąz (RAL 8014), srebrny jasny (RAL 9006), srebrny ciemny (RAL 9007), antracyt (RAL 7016), niebieski (RAL 5010), czerwony (RAL 3000), zielony (RAL 6005),
 • kolor wewnętrzny: biało-szary (RAL 9002),
 • okucie góra/dół w kolorze aluminium,
 • prowadnice stalowe ocynkowane ogniowo,
 • wał ze sprężynami skrętnymi (1 lub 2 szt.)
 • wytrzymałość sprężyn 25 000 cykli,
 • prowadzenie standardowe.

Oferowane bramy nie posiadają ograniczeń wymiarowych

W celu dokładnej wyceny, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem

 

Okna

 

336640BLSTSS

 
 

345670BLSTSS

 
 

D330BLSTSS

 
Artykuł Kolor ramy Rodzaj tworzywa Wymiar wycięcia
336640BLSTSS czarny standardowy bezbarwny 610 x 305
345670BLSTSS czarny standardowy bezbarwny Ø303
D330BLSTSS czarny standardowy bezbarwny610 x 305


 • Sposób montażu śruby
 • Czas realizacji uzgadniamy przy zamówieniu
 • Kolor przeszklenia dostępny na zapytanie
 • Materiał odporny na zarysowania i rozbicie dostępny na zapytanie

Właściwości okien:

 • Montowane wewnątrz przeszklenia, co zabezpiecza przed zabrudzeniem
 • Pełnią rolę trzeciej szyby, co zapewnia lepsze właściwości izolacyjne
 • Obustronnie zabezpieczone polietylenową folią ochronną
 • Dobre warunki optyczne – przepuszczalność światła 85%
 • Wysoka odporność na warunki atmosferyczne (promieniowanie UV)
 • Opracowany system montażu zapobiegający gromadzeniu się kurzu oraz pyłków na wewnętrznych płaszczyznach szyb
 • Kolory standardowe: biały i brąz
 • Kolory oraz wzory niestandardowe dostępne na zapytanie klienta

Dodatki do bram przemysłowych

Dodatek
Okno
Blenda maskująca (wykonana z panela bramowego – okuta profilem aluminiowym anoda)
Zamek z wkładką
Lakierowanie bramy według katalogu RAL (lakierowanie jednostronne)* - max szerokość bramy – 5 500 mm.
Malowanie sekcji aluminiowej jednostronne
Przekładnia łańcuchowa 4:1 – długość pętli łańcucha 4m
Dodatkowy łańcuch do przekładni łańcuchowej
Drzwi serwisowe z progiem o wysokości ok. 18 cm wyposażone w samozamykacz oraz zamek z wkładką patentową. Minimalne wymiary bramy B – 2 500 mm, H – 2 500 mm. Maksymalna szerokość bramy H – 4 500 m. Brama wykonana jedynie z panela pełnego.
Drzwi serwisowe z progiem o wysokości ok. 18 cm wyposażone w samozamykacz oraz zamek z wkładką patentową. Minimalne wymiary bramy B – 2 500 mm, H – 2 500 mm. Maksymalna szerokość bramy H – 4 500 m. Brama na wysokości drzwi serwisowych wyposażona w ramy aluminiowe. Wymiary i położenie drzwi uzależnione od charakterystyki ramy aluminiowej.
Drzwi serwisowe z obniżonym progiem (do ok. 7 cm w przypadku zastosowania zabezpieczenia krawędziowego optycznego lub do ok. 3 cm bez zastosowania zabezpieczenia krawędziowego optycznego) wyposażone w samozamykacz oraz zamek z wkładką patentową. Minimalne wymiary bramy B – 3 500mm, H – 3 500 mm. Maksymalna szerokość bramy H – 4500 mm. Brama wykonana jedynie z panela pełnego.
Drzwi serwisowe z obniżonym progiem (do ok. 7 cm w przypadku zastosowania zabezpieczenia krawędziowego optycznego lub do ok. 3 cm bez zastosowania zabezpieczenia krawędziowego optycznego) wyposażone w samozamykacz oraz zamek z wkładką patentową. Minimalne wymiary bramy B – 3 500mm, H – 3 500 mm. Maksymalna szerokość bramy H – 4500 mm. Brama na wysokości drzwi serwisowych wyposażona w ramy aluminiowe. Wymiary i położenie drzwi uzależnione od charakterystyki ramy aluminiowej.
Kątownik montażowy (specyficzne warunki montażowe) – długość 2 000 mm.
* Nie dotyczy kolorów perłowych i fosforyzujących. Kolory perłowe i fosforyzujące według katalogu RAL:
1035, 1036, 2013, 3032, 3033, 4011, 4012, 5025, 5026, 6035, 6036, 7048, 8029, 9022, 9023, 1026, 2005, 2007, 3024, 3026


Nietypowe prowadzenia bram segmentowych

Prowadzenie standardowe - bez dopłaty

450 < h < 600 mm

 
 

Prowadzenie standardowe - bez dopłaty

Z wałem napędowym z przodu

350 < h < 440 mm

 
Z wałem napędowym z tyłu

220 < h < 340 mm

 

Prowadzenie przy wysokim nadprożu (możliwe konfiguracje)

600 < h < 1375 mm

1385 < h < 2000 mm

2100 < h < 3000 mm

3100 < h < 4100 mm

 

Prowadzenie wzdłuż pochyłości dachu (możliwe konfiguracje)

a < 12°

12° < a < 20°

20° < a < 30°

a > 30°

 

Prowadzenie pionowe (możliwe konfiguracje)

H < 3300 mm

3310 < H < 5500 mm

 

Prowadzenie pionowe wał nisko (możliwe konfiguracje)

H < 3300 mm

3310 < H < 5500 mm

 

Nasze realizacje

Bramy przemysłowe z paneli stalowych

 
 

Bramy przemysłowe z przeszkleniem aluminiowym

w kolorze standardowym anoda

 

lakierowanym

 

Bramy przemysłowe z drzwiami serwisowymi z okuciem w kolorze standardowym anoda

 
 

Bramy przemysłowe z przeszkleniem i drzwiami serwisowymi. Okucia lakierowane.

 
 

Bramy przemysłowe z przeszkleniem lakierowanym i drzwiami serwisowymi z okuciem w kolorze standardowym anoda.

 
 

Bramy przemysłowe z okienkami i drzwiami serwisowymi z okuciem w kolorze standardowym anoda.

 
 


 

Nasze realizacje

 • Bramy segmentowe garażowe
 • Bramy segmentowe przemysłowe
 • Bramy rolowane

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies zamknij ten komunikat. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj POLITYKĘ COOKIES.

Zaakceptuj cookies na tej stronie.